Jak udekorować stół na Boże Narodzenie?

jak udekorować stół na boże narodzenie
Rate this post

Stół na święta Bożego Narodzenia jest nieodłącznym elementem tej wielowiekowej tradycji. To właśnie przy nim spędzamy większość czasu w trakcie tego magicznego dnia. Warto zadbać, żeby jego wygląd prawidłowo odzwierciedlał panujący wówczas zimowy klimat oraz rodzinne ciepło. 

Jak ozdobić stół na święta?

Zawsze przy dekorowaniu czegokolwiek należy pamiętać o odpowiednio dobranych kolorach. Ważne, aby były one najlepiej z podobnej palety barw i nie budziły wyraźnego kontrastu. Jeżeli decydujemy się na stół w barwach bardziej neutralnych i stonowanych, może warto odrzucić serwetki w kolorze neonowego różu? Z pewnością będzie to o wiele przyjemniejsze dla oka. Należy pamiętać, że same dania ułożone na stole nie będą pełnić funkcji zarówno jedzenia jak i dekoracji! Warto pomyśleć o drobiazgach, które mogą całkowicie odmienić zwykły stół wigilijny i dodać mu uroku.

Dobrym pomysłem będzie rozpalenie świec, rozłożenie odpowiednio dobranych serwetek, zadbać o porządnie wyprasowany obrus, postawić małe dekoracyjne choinki, wypolerowane kieliszki bądź świece zapachową. Prawidłowe ułożenie sztućców również jest elementem niezbędnym, zwłaszcza, kiedy do naszego domu przyjedzie daleka rodzina. Nie wypada wtedy podawać jednego widelca i noża. Dobrym pomysłem może okazać się również rozłożenie lampek na choinkę wokół stołu, tak by nie przeszkadzały one później w trakcji konsumowania potraw. 

jak ozdobić stół na święta
Fot. jak ozdobić stół na święta

Oryginalny stół, to oryginalne ozdoby! Jak zrobić dekoracje na świąteczny stół?

Często w gorącym okresie świątecznym paradoksalnie trudno znaleźć ciekawe i niepowtarzalne ozdoby świąteczne, czy to na choinkę czy na stół wigilijny. Wpływ na to ma oczywiście szał zakupowy panujący w tym okresie. Ludzie często kupują co popadnie bez zastanowienia. Same ozdoby w większych sklepach znanych sieci powtarzają się czy to pomysłem, kolorem bądź formatem. Dlatego jeżeli zależy nam na oryginalnych ozdobach, warto postawić na swoją kreatywność i spróbować swoich sił przy produkcji takich ozdób! Wbrew pozorom, wcale to nie wymaga wybitnych zdolności manualnych, a wręcz często geniusz tkwi w prostocie.

Dobrym pomysłem będzie wykonanie samodzielne wianku z gałęzi świerku, który w połączeniu z lampeczkami, bombkami, czy nawet szyszkami doda niesamowitego leśnego klimatu! Samo wytworzenie ciekawej bombki, której z pewnością nie dostaniemy w sklepie, nie jest niczym trudnym. Wystarczy stare bombki(najlepiej jednokolorowe)przyozdobić własnym nakładem pracy. Będzie to również świetna forma rozrywki dla najmłodszych która pobudzi ich wodzę fantazji! Niech namalują na tych bombkach członków swojej rodziny, przyjaciół czy inne bliskie osoby, miejsca lub rzeczy. W takie dni jak święta, należy pamiętać o swoich najbliższych a takie bombki będą z pewnością świetna formą manifestacji miłości do najważniejszych dla nas osób. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.